Burçlar Arası İlişkiler Nasıl Yorumlanır?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve diğer asuman cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyen bir asuman bilim dalıdır. Bu bilim dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanoğluın yaşamlarına veçhe veren bir mesafeç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çaldatmaışmalarında, çeşitli asuman cisimlerinin insanoğluın şahsiyet özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve hatta gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar umumiyetle Burç Yorumları adı şeşnda kuruluşlır.

  • Astrologlar, mevlit tarihleri, mevlit saatleri ve mevlit bölgeleri üzere zatî bilgileri kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, mevlit haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlarına hayatlarında yakın adımları atmaları karınin tavsiyelerde bulunur ve minval gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri ortada, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini temsil eden ritüel burçları ve mevlit haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak vaziyet aldatmaır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Tevellüt hariktalrında farklı alanları temsil eden evlerdir.
Ayın Burçları Ayın yıl ortamında hangi burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan çecik şeklinde bir asuman haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne kadar insanoğluın hayatlarına veçhe veren bir disiplindir. Zaman bile insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine kebir ilişik göstermektedirler. Bununla baş başa astrolojinin uygulanması ve kullanımı konusunda sınırlı görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri adına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, umumiyetle mevlit haritası yorumlamak, şahsiyet analizi kurmak, aşk ve alışveriş astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, sıhhat astrolojisi üzere konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin hayatındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında hangi meslekte ne kadar sükselı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Tevellüt haritası yorumlamak, astrologların en omurga görevlerinden biridir. Kişinin mevlit evveliyatına, saatine ve adına gereğince hazırlanan mevlit haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları tefsir ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Ancak astrolojinin katiyetle bir ati tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan üzere sükselı astrologlar, astrolojinin yalnızca bir rehberlik aracı olduğunun altını özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji üzerine henüz okkalı selen sahibi tamamlanmak istiyorsanız, birkötü terimle önlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin karınin Astroloji Terminolojisi’ni ayyaşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve mevlit haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi karınin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan şans grupları olarak görülür. Burçlar, bir mevlit evveliyatına gereğince belirlenir ve birkötü kişiye gereğince şahsiyet ve gelecekteki vakalar üzerine selen verebilir.

  2. Aslan Burcu: Ekseriyetle 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri ortada doğanlar karınin kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cömert ve özgüvenli şahsiyet özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer Burcu: Tevellüt haritasında Kamer’ın olduğu burçtur. Kamer ıtır, bir kişinin duygusal yönden kesinlikle hissettiğine, hassasiyetine ve soluk aldığı üzere yaşlakin şekline koku eder.

Burç yorumlaması üzerine çok okkalı selen sahibi tamamlanmak karınin, astroloji terminolojisine aşina tamamlanmak önemlidir.

ıstılah Fehvaı
Tevellüt haritası Bir kişinin mevlit simultane gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Tevellüt simultane yükselen burçtur. Kişinin kendini söyleyiş etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi üzerine selen verir.
Natal harita Tevellüt hatırandaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin hayatındaki vakalar ve şahsiyet özellikleri ile ilgili ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde aksiyon ederken bir ayrıksı gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin hayatındaki etkilere koku edebilir.
Retrolar Bir gezegenin veçheünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değdavranışimlere koku edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak beş on çaba gerektirse de, yakın bir şekilde kullanıldığında, şahsiyet analizi, ati tahmini ve henüz pek çok husus üzerine selen verme konusunda berenarı değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan