Çit Telinin Ömrünü Uzatmak İçin Yapılması Gerekenler

Bahçe Teli, bahçenizi, arsanızı ya da kent bahçelerini güvenli bir şekilde sınırlayan lif sistemidir. çoklukla galvanizli çelik tellerden oluşur ve bahçenin etrafına yerleştirilir. Bahçe telleri en önemli amacı asayiş sağlamaktır. Bahçenize giren çıkarken arama etmeden geçmenin engellenmesi bile diğer bir ammaçtır.

Bahçe teli yeğleme edilirken özen edilmesi müstelzim birkaç önemli puan vardır. Öncelikle malzemenin kalitesi ve dayanıklılığı önemlidir. Bahçenin boyutuna için düz telleri yeğleme kılmak bile özen edilmesi müstelzim bir kriterdir. Hatta bediiyat görünüm bile oda önünde bulundurulmalıdır. Bahçe telleri antrparantez, hayvanların bahçeye girmesini karışmak, bitkilere muhatara vermesini önlemek ve çocukların bahçenin çevresinde gezinmelerini karışmak dâhilin bile kullanılabilir.

Bahçe Teli Seçenekleri

Fiyatları

Galvanizli Çelik Bahçe Teli

5-15 TL / metre

PVC Kaplı Bahçe Teli

10-25 TL / metre

Desenli Bahçe Teli

20-40 TL / metre

Bahçe Teli kurulumu nispeten kolaydır. Öncelikle teller bahçe süresince uzanacak şekilde planlanmalıdır. Arkası sıra lif direkleri mukannen aralıklarla zemine monte edilmelidir. Bu muamele çok kolayca olmasa da birkaç şahsiyet birkaç saatte kurulumu tamamlayabilir. Bahçe telleri bakımı konusunda da nispeten basittir. Bahçe süresince uzanmış teller sadece hengâm hengâm arama edilmelidir. şayet bir lif kırılırsa ya da hasar görürse bileğmedarımaişettirilmelidir.

Bahçe Teli Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir bahçe, bir habbe en doğru kısmıdır. Bahçenizi çevreleyen bahçe teli, bahçenizin dizaynı dâhilin önemli bir incelikdır. Bahçe teli, bahçenize hem bediiyat hem bile muhafız bir katman sağlar. Bahçe teli seçerken özen edilmesi müstelzim bazı faktörler vardır. İlk olarak, https://www.telfence.com/ gibi bir web sitesinde bahçe telleri karşı etüt dokuman. İnternet, bahçe teli seçerken en uz kaynaktır. Ancak, bahçe teli seçerken özen edilmesi müstelzim faktörler şunlardır: gereç, nitelik, yükseklik, dayanıklılık.

Bahçe teli seçimi dâhilin kullanılan gereç önemlidir. Malzeme ne derece kaliteliyse, teli o derece dayanıklı olacaktır. Çinko, PVC, çelik, aldatmaüminyum üzere malzemeler bahçe teli üretiminde kullanılan malzemeler arasındadır. Bahçe telinin rengi bile önemlidir. Bahçenizdeki bitki ve çdâhilek renklerine mutabakat sağlamalıdır. Hatta, bahçe telinin yüksekliği bile bahçenizin umumi dizaynıyla uyumlu olmalıdır.

  • Bahçe telinin dayanıklılığı da önemlidir. Durum koşullarına, sıcaklıklara, nem oranlarına dayanabilecek bir bahçe telini seçmelisiniz.
  • Bahçe teli kurulumu dokumalması müstelzim bir medarımaişetlemdir. Kurulum uzmanlar aracılığıyla dokumalmalıdır. Kurulum sırasında bahçe telinin düz açıda ve düz yükseklikte kurulması gerekmektedir.

Bahçe teli dayanıklı bir malzemeden dokumalmış kabil, ancak bakımı dokumalmalıdır. Bahçe telinin masum ve güvenli kalması dâhilin mukteza denetlememların dokumalması gerekmektedir. Bahçe telinde meydana mevrut tahribatların hızlı bir şekilde onarılması gerekmektedir. Hizmet dokumalması, bahçe telinin ömrünü uzatarak maddi açıdan tutum sağlar.

Malzeme

Nitelik

Yükseklik

Dayanıklılık

Çinko

Parafin

2.5m

Ortalama

PVC

Kahverengi

2m

Koca

Çelik

Yağız

1.5m

Düşük

Bahçenizi süsleyen bahçe telinin nitelik, yükseklik, gereç ve dayanıklılık üzere faktörlere özen etmelisiniz. Bahçe telinin bakımı zamanında dokumalmalıdır. Ihmal etmeyin, bahçe teliniz bahçenizi korumanın canipı esna bir habbe güvenilirliği derece önemlidir.

Çit Teli Nedir?

Çit teli, bahçe, tarla, hayvan barınağı yahut başka alanların çevresini çevirmek dâhilin kullanılan bir yapı malzemesidir. Emniyetliği çıkarmak, izinsiz methalleri önlemek yahut hayvanların ürediği düzlükı sınırlamak dâhilin çit telleri kullanılabilir.

Çit telleri, çeşitli malzemelerden dokumalabilecek çok yönlü dokumalardır. Bu telleri seçerken kullanışlılığı, uzun ömürlülüğü ve malzemenin kalitesini oda önünde bulundurmak önemlidir. En iyisini seçmek dâhilin https://www.telfence.com/ adresinden muavenet aldatmaınabilir.

Çit telleri, evcil hayvanlara yahut başka hayvanlara muhatara vermeden bahçenizi yahut arazinizi korumaya yardımcı kabil. Ancak, çit tellerinin uzun süre kullanımı onların bakımını gerektirir. Çit tellerini korumanın birkötü yolu vardır bu nedenle bu tellerin uzun ömürlü olmasını çıkarmak dâhilin bakımı ihmal edilmemelidir.

Çit Teli Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çit teli bir bahçe, tarla yahut insanoğluın girmesine müsaade verilmemiş bir düzlükın sınırlarını belirlemek dâhilin kullanılan bir bariyer malzemesidir. Hatta özellikle hayvanların derun girmesini inhibitör bir özelliği vardır. Evet çit teli seçimi ne dokumalır? İşte, çit teli seçerken özen edilmesi müstelzim bazı unsurlar:

  • Kalite: Nitelikli çit telleri henüz uzun ömürlüdür ve henüz dayanıklıdır. İyi bir gereç seçmek, ilerideki maliyetlerinizi azaltacaktır.
  • Boy: Çit teli boyu, çitinizin yüksekliğine rabıtlı olarak seçilmelidir. Bu kamet, çiti istediğiniz şekilde yükseltmenize imkân sağlar.
  • Malzeme: Çit teli farklı malzemelerden dokumalabilir. Galvanizli çelik, aldatmaüminyum ve vinil / PVC çit telleri en kesif kullanılan malzemelerdir. Galvanizli çelik, dayanıklıdır ve uzun yıllar dayanabilir. Tuzaküminyum, çelik derece dayanıklıdır ancak henüz hafiftir. Vinil / PVC malzemeleri ise henüz hafif ve dizayn açısından henüz zariftir.

şayet çit teli seçerken mafevkdaki faktörlere özen ederseniz, istediğiniz amaca reva bir ürünü seçebilirsiniz. İnternet üzerinden birkötü çit teli satıcısı bulunuyor. https://www.telfence.com/sizin dâhilin en reva çit teli seçimi konusunda size yardımcı yürütmek dâhilin mukteza tüm bilgileri sunabilir.

panel çit
çit teli
bahçe teli
bahçe çiti