Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza baki giriş fail ve izlem eden biriyseniz, örneğin 2 zaman önce baktığınızda herşey normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın aracısız çtuzakındığını saptama etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çtuzakındı demeden önce son bir denetleme de arkadaş, kardeş ya da hesabı izlem eden yakınlarımızdan denetleme esenlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere izlem etmiş olduğu kişgelecek gözden geçirmesini, sapık bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat çoğu kez kullanıcı adınızı değustalıktirmektedir, saldırganların sizin hesabınız ciğerin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çtuzakışın.
Instagram Hesabı Kesinlikle Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çtuzakındı ise bunun çıbanlıca sebepleri şunlardır:

E-benzeyen adresinize mevrut ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz naylon e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve güya Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran naylon maillerdir. Dikkatli bakılmış olduğunda web adres kısmının instagram.com ya da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde taraf alan linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çtuzakınabilir.
Izlemçi arttırmak ciğerin kullanılan web siteleri ya da taşınabilir icraat. Bu web siteleri ve icraat çoğu kez Instagram angajmansı istediği ciğerin şifrenizi tuzakırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir şahsiyet şifrenizi çelde etmek ciğerin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çtuzakınan bir müşterimize mütecaviz “DM” ile ulaşıp, izlemçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun ciğerin de şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişbol farklı metotlarla ikna ika yöntemidir. Saldırganlar kişgelecek “hesabın tehlikede” “izlemçini arttıralım” üzere sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çtuzakınan Instagram Hesabı Kesinlikle Sonuç Cebinır?
Instagram hesabı çtuzakınan ya da hacklenen zevat ciğerin ne yazık ki çok fazla yöntem bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu mevzuda çok fazla hamil sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çtuzakındı” diye aslında gayrı kişilerin hesabını çalmaya çtuzakışan kişilerin olması.

1.Muamele: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama angajmansı almaya çtuzakışın. Eğer şifre sıfırlama angajmansı gelirse derhal şifreyi değustalıktirin ve sadece peşi sıra “kayıtlı e-posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini esenlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deney ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Muamele: Instagram hesabınız çtuzakındığında e-posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram adisyon şifreniz değustalıktiğinde yahut kullanıcı adınız değustalıktiğinde e-posta hesabınıza başkalık bildirimi tuzakırsınız. Instagram hesabını çalan saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zaten değustalıktirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine emin evetğunuz maillerde “kullanıcı adı değustalıktirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değustalıktiren sen değilsen, hesabını güvene tuzak” ya da gâh “değustalıkikliği geçmiş tuzak” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında karşınıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslısınız lakin çoğu kez saldırganlar e-posta adresini değustalıktirdiği ciğerin sizde bu görüntülük çıkmaz ve kazık olarak “güvenlik kodu tuzak” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?