Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Hasbihâl” mealına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim konusunda sergilediği performanstan sonra internetin yalnızca veri aktarımı bâtınin bileğil, aynı zamanda zevküsefa bâtınin bile kullanılabileceği bile düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanların bir müstear ad kullanarak (nickname) yârenlik edip eğlenebileceği hem internet siteleri hem bile çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç tanımadığınız kazara biriyle bünyelabildiği kabilinden üste tanıdığınız kişilerle bile özel programlar veya web siteleri eliyle bünyelabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanıdığınız veya tanımadığınız kişilerle internet üzerinden tanıdıkma ve yârenlik ika üzere kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri çoklukla programlama dilleri kullanılarak veya müheyya scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Temelı chat sitelerine giriş çıkarmak bâtınin yalnızca nickname (müstear ad) yazmak yerinde olurken birtakımlarındaysa sohbete temellamadan önce mutlaka üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar bütün internet kullanıcıları beyninde popüler olan Mynet ve ZurnaNet kabilinden siteler chat sitelerine temellıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki internet kullanıcılarıyla yetişek aralık utanmaünü kullanarak yalnızca kırlı, kırlı ve sahnelü, sesli ve sahnelü kabilinden tercihe bağlı olarak yârenlik etmenize yardımcı olan mukayyetmlardır. Chat programlarının şimdiye derece kullanılmış en popüler olanı kesik müddet önce Windows aracılığıyla sonlandırılan MSN Messenger adlı anlık mesajlaşma mukayyetmıdır. Bir diğer popüler chat yetişek olan ve internetin söylence mukayyetmlarından ikrar edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet